• +90 262 644 45 38    info@birlikhidrolik.com.tr

KALİTE KONTROL

KALİTE KONTROL

Sistemimizde tanımlanan Kalite Kontrol Planı ile üretim süreçleri kontrol edilir ve ürün kalitesi sağlanır.Kalite kontrol planı tüm gelişmeler ve talepler yakından takip edilerek güncel tutulur.

Giriş Kalite Kontrol
Üretimi gerçekleştirmek için kullanılacak,malzeme ,tüm kesici takımlar özel kartuş valf takımları, kılavuzlar ve tüm ekipmanlar üretimi dahil edilmeden önce kontrol edilir.Bu takımlar üretim için onaylanır ve periyoduk olarak kontrol edilerek sürekliliği sağlanır.

Üretim Kalite Kontrol
Üretim aşamalarında tüm operatörler kendinden önceki operasyonu ve kendisinin yaptığı operasyonu sistematik olarak tanımlanmış Kontrol Planı içeriğinde kontrol eder. Bunun sayesinde hata taşınmadan önlem alınması sağlanır. Kontrol sağlanması için gereklilik olan tüm bilgisayar yazılımları ve ölçü aletlerinin doğruluğu onaylanmıştır. Gelişmeler takip edilerek sürekli iyileştirme yapılarak güncel tutulur. Talaşlı imal edilen tüm ürünlerin çapak alma, temizleme ve yıkama işlemi yapılarak Final Kalite Kontrol bölümüne aktarılır.

Final Kalite Kontrol
Müşteri taleplerinin şartnamenin ve konstrüksiyon çizimindeki tüm gereksinimlerinin karşıladığı %100 kontrol edilir. Kontrol için gerekli olan tüm ölçüm aletlerini onaylı ve güncel tutulur. Kontrol sonucu tüm talepleri karşılayan ürünler için onaylanmış Kalite Kontrol Raporu düzenlenir ve sevk edilir